Kündmise MM ja Peterburi-Peterhof-Kroonlinn-Pavlovsk


Reisi aeg ja hind:

06. august 2020 - 10. august 2020
Hind: 310.00 Soodushind: 280.00


Ajakava

1. päev

06.08. Väljasõit Tallinnast Ülemiste keskuse eest kell 06:00 Sõidame Narva poole, teel teeme peatuse kohvipausiks. Narvas ületame Venemaa piiri. Esmalt sõidame Peterhofi parki. Ekskursioon maailma ühes ilusamas pargis (pargi pileti ostame kohapeal, 2019 oli hind 900 RUB). Ajavaru korral soovijatele ka valik pargis asuvatest väikestest paleedest: Peetri väike mereresidents, Saunakompleks, Marly palee vm (eraldi tasulised sissepääsud). Siin on ka lõunasöögi ja suveniiride ostmise võimalus. Edasi sõidame läbi merealuse tunneli Kotlini saarel asuvasse Kroonlinna. Peetri poolt 1704. aastal asutatud võimas meresadam on pea 300 aastat olnud rangelt sõjaline objekt ja suletud linn. Tänaseks on sõjavägi siit lahkunud, jäänud on vaid paar vastavat õppeasutust. Käime mereäärses Peetri pargis, vaatame üle ka Kroonlinna nulli, peatume maja juures, kus oma viimased eluaastad veetis Lydia Koidula. Nüüdseks on täielikult renoveeritd Merekirik, mille vaatamiseks läheb vaja küll rohkem silmi kui meile antud. Olgu mainitud, et nõukogude ajal tegutses selles ohvitseride kasiino ja madruste klubi. Korda on tehtud ka paljud väiksemad kirikud. Peale Kroonlinna külastust sõidame edasi Peterburi poole mööda nn Skandinaavia teed, näeme päris linna piirile Lahtasse kerkinud uut Gazpromi peahoonet, üht Venemaa kõrgeimat ehitist. Majutume hotelli Andersen*** 4 ööks.

2. päev

07.08. Hommikusöök hotellis. Peterburi linnaekskursioon bussiga: Neeva kaldapealne, Iisaku väljak ja kirik, Paleeväljak ja Talvepalee, Nevski prospekt, Konjušennaja väljak, Spas na Krovi kirik jpm. Peetri ja Pauli kindlus – Romanovite hauad kirikus, komandandikäik üleujutuste skaalaga, vangla jm (kirikutesse sissepääs piletiga). Lõunapaus või ettetellitud lõunasöök. Õhtupoolikul võimalik külastada üht paljudest Peterburi muuseumidest: Ermitaaž või Vene Muuseum, Faberge Muuseum, 18.saj Peterburi makett-muuseum “Petrovskaja Akvatoria” jne jne. Aga võib minna ka Kaasani kirikusse (tasuta), kus asub Venemaa üks kuulsamaid ikoone "Kaasani imettegev Jumalaema" ning käime eestlaste Jaani kirikus.

3. päev

08.08. Hommikusöök hotellis. Sõidame põllule. Kündmise MM võistlused. Õhtul laevasõit kanalitel (hind paiku 550.- RUB) Kes ei soovi võistlusi jälgida, võib jääda linna ja tutvuda linna elu-oluga omal käel.

4. päev

09.08. Künnivõistlused. Õhtupoolikul sõidame Smolnõi juurde ja tutvume selle ümbrusega. Õhtuks võib ette tellida ühise õhtusöögi koos folkloorietendusega restoranis Petrusha.

5. päev

10.08. Pärast hommikusööki lahkume hotellist ja sõidame Pavlovski lossi.

Pärast palee külastust lõunapaus koos kaubanduskeskuse külastusega Seejärel algab kojusõit. Tagasi jõuame hilisõhtul, umbes 22.00 paiku. Täpsem saabumise aeg sõltub liiklusoludest ja piiriületuse kiirusest.


Hind sisaldab

 • bussisõitu
 • sõite künnivõistlustele ja tagasi
 • üldekskursioone
 • majutust kesklinna hotellis*** kahekohalistes mugavustega tubades 
 • hommikusööke hotellis rootsi lauas


Lisatasu eest

 • Venemaa elektroonilise viisa vormistamine 10.- 
 • Kindlustus, mis on Venemaale sõitmisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)
 • Lõuna- ja õhtusöögid
 • Tasulised sissepääsud

ETTE SAAB TELLIDA JA MAKSTA (palume tellida hiljemalt 1 kuu enne reisi algust):

 • õhtusöök koos folkloorikavaga restoranis Petrusha" http://petrusharest.ru/ : 35 €

 • Pavlovski lossi külastus 20 €

 • Lõunasöök teisel päeval 8 €

Teadmiseks:

*Hinnasoodustuse saamiseks peab reisil kaasas olema kehtiv õpilas- või üliõpilaspilet. See tuleb piletikassas ette näidata.

*Ettetellitavad ekskursioonid muuseumides ja folkloorikavaga õhtusöök toimuvad piisava soovijate arvu korral - alates 15 inimest. Grupiga ei ole võimalik liituda kohapeal!


Hinnad

Hind 310.- € + Venemaa viisa ja kindlustus
Ühese toa lisatasu 95.- €
   

Hind sisaldab: bussisõitu, eestikeelseid üldekskursioone (giid sõidab Eestist kaasa), majutust kahekohalistes tubades kesklinna hotellis , rootsi laua hommikusööke hotellis, elektroonilise viisa vormistamist.

Viisad:  Alates 1. oktoobrist 2019 on Peterburi ja Leningradi oblastisse võimalik taotleda tasuta elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust (nime õigekiri, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne). Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. 

Soovi korral aitame Venemaa elektroonilist viisat taotleda. Hind 10.- € inimese kohta (saata passi koopia ja digifoto mis on tehtud fotoateljees viisade taotlemiseks)

Venemaa tervisekindlustus:

9.68 EUR 0-6 aastastele

4.84 EUR 7-18 aastastele

4.74 EUR 19-64 aastastele

7.26 EUR 65-70 aastastele

9.68 EUR 71-79 aastastele

14.52 EUR al. 80 aastastele

VÕI tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (kehtivus Venemaal)

29.30 EUR 0-6 aastastele

14.65 EUR 7-18 aastastele

14.35 EUR 19-64 aastastele

21.98 EUR 65-70 aastastele

29.30 EUR 71-79 aastastele

43.95 EUR al. 80 aastastele

NB! Võib tuua ka oma kindlustuspoliisi.

Peterburi vaatamisväärsuste hindu:  - RUB (rublad tuleb reisile kaasa võtta):

* Peterhofi park www.peterhofmuseum.ru : 900 RUB alates 16 a.; kuni 15 a. noored tasuta (kassas on vaja näidata õpilaspiletit) Soovi ja ajavaru korral ka valik pargis asuvatest väikestest paleedest: a' ca 500 RUB / täiskasvanud

* Peetri ja Pauli kindluse kirik www.spbmuseum.ru : 550 RUB / täiskasvanud; 300 RUB / kohalikud õpilased, tudengid. Vangla: 250 RUB / täiskasvanud ; 150 RUB / kohalikud õpilased, tudengid. Ka Eesti õpilaspileti ettenäitamisel on müüdud õpilase sooduspiletit, tasub proovida

* Iisaku kirik või mosaiigimuuseum Spas na krovi kirikus: www.cathedral.ru : 350 RUB / täiskasvanud; 150 RUB / tudengid-ISIC kaardi omanikud; 100 RUB / kuni 17 a.

Iisaku kiriku rõdule on eraldi pilet - 200 RUB, õhtuti kallim

* Jaani kirik www.jaanikirik.ru : Võiks olla vabatahtlik annetus oreli fondi 50 RUB/ inimese kohta

* Laevasõit kanalitel ja Neeval: 550 RUB / täiskasvanud ; 300 RUB/ kuni 14 aastased lapsed

* Kaasani kirik - tasuta

Veel võimalusi iseseisvateks külastusteks:

* Vene muuseum www.rusmuseum.ru : 500 RUB / täiskasvanud; 250 RUB / õpilased, tudengid

* Kunstkamera (Antropoloogia muuseum) www.kunstkamera.ru : ca 300 RUB / täiskasvanud; ca 100 RUB / õpilased

* Faberge Muuseum www.fabergemuseum.ru: pilet alates 400-500 RUB / täiskasvanud

*muuseum-makett Petrovskaja Akvatoria www.peteraqua.ru : 480 Rub / täiskasvanud ; 280 Rub / õpilased

*Tarbekunsti Muuseum Stieglitzi palees www.stieglitzmuseum.ru : ca 200 RUB

*Vee muuseum www.vodokanal-museum.ru - maa-alune Peterburi, vee ja kanalisatsiooni toimimine läbi ajaloo, uus interaktiivne muuseum : alates 200-300 RUB täiskasvanu / 150-250 RUB õpilane, üliõpilane

Metroopilet www.metro.spb.ru : 45 RUB

Hinnasoodustuse saamiseks peab kaasas olema kehtiv õpilas - või üliõpilaspilet.

Sissepääsude hinnad võivad kallineda.

Grupikülastused - ekskursioonid muuseumides sees tuleb ette tellida ja tasuda.

Teadmiseks: Ilmad võivad olla Peterburis väga heitlikud, seepärast tuleks arvestada mitmeid võimalusi pakkuva garderoobiga, kindlasti kaasa võtta midagi kaitseks vihma eest. Koju ei tohiks jätta sõbralikku meelt ja head tuju. Raha soovitame vahetada juba Eestis.

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.