Võrtsjärve Jõesuu kala- ja käsitöölaat


Reisi aeg ja hind:

08. juuni 2019
Hind: 45.00


Reisikirjeldus

Väljasõit Tallinnast kell 8:00 Vene Kultuurikeskuse juurest.

Sõidame läbi Imavere, Võhma, Olustvere.

Peatus (u 10-11.30) Eesti ühes vanemas linnas Viljandis. Henriku kroonikas mainitud 1211.aastal. Ordulinnust asuti siia rajama 1224.a ja esmased linnaõigused sai Viljandi 1283.aastal. Esmamainimine hansalinnana 1346. 19.sajandil sai Viljandist eestlaste rahvusliku liikumise keskusi. Teeme põgusa jalutuskäigu Mõisapargis ja Lossimägedes. Pillipark, Johan Laidoneri ratsamonument, uuendatud laululava, rippsild, Kaevumägi ja Kirsimägi, imeline vaade Viljandi järvele, Pärimusmuusika ait, Varese sild, Kondase keskus, Enn Põldroosi ja Rita Raave kunstimuuseum. Huvilised saavad olla Viljandi Hansapäevade käsitöölaadal ja toiduturul.

Edasi sõidame Jõesuule (laadakülastus u 12-14.30)

Jõesuu, Suure-Emajões suudmes Võrtsjärve ääres, toimub iga aasta juunikuus populaarne Jõesuu kala- ja käsitöölaat. Sel aastal juba 11.korda. Laadal ja Jõesuus oleme umbes 2,5 tundi. Jõesuul on uudistada ka kaasaegne külatuskeskus, 15 m kõrgune vaatetorn, vana ja uus Rannu-Jõesuu sild üle Viljandi-Tartu maantee.

Sõidame Meleskisse (u 15.00)

Meleski klaasitehas (oli Baltikumi suurim 19.sajandil) asutati 1792.aastal ja tehas töötas kuni 1987.aastani. Siit sai alguse ka kuulus Lorupi tehas Tallinnas, hilisem Tarbeklaas (kuni 2005) Meleski klaasimuuseum hävis 1993.a tulekahjus. Praegu on Meleskis mälestuskivi ja eramuuseum. Külastame muuseumi.

Külastame Valma küla (u 16.30)

Valma on küla Võrtsjärve ääres. Kannab mitteametlikult ka „angerjapealinna“ nime. Juba aastast 3000 eKr on siin olnud elu jälgi, mis avastati 1950-te aastate arheoloogilistel kaevandamistel (leiti mehe ja naise luustikud). Valmas on aktiivne kogukondlik tegevus. Külal on oma vapp ja lipp, külastuskeskus ja seikluspark, kalurituba. Kohtume külarahva ja külavanemaga.

Tagasiteel teeme põgusa peatuse Viljandis, et uudistada lauluväljakul maakonna laulu- ja tantsupidu.

Tallinna tagasi jõuame kella 21 paiku.


Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Giid-reisisaatja teenuse
  • Laada külastamise
  • Klaasimuuseumi külastuse