Võro- ja Setomaa

Hind alates

130.00 €


Reisi aeg

07. juuli 2018 - 08. juuli 2018


Reisikirjeldus

Võru linn – Fr. R. Kreutzwaldi majamuuseum – Tamula järv – Rõuge ürgorg ja Ööbikuorg – Rõuge Suurjärv – Suur - Munamägi – Vastseliina piiskopilinnuse varemed – Piusa liivakoopad – Värska - Taevaskoja


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse juurest kell 7.30. Sõit Võrru, kus ootab kohalik giid. Külastame Fr. R. Kreutzwaldi majamuuseumi, kus ta koos oma perega elas töötades Võrus arstina. Tutvume Võru linnaga, käime Tamula järve ääres rannapromenaadil jalutamas ja sõidame siis Rõuge ürgorgu. Siin teeme ringkäigu Ööbikuorus, kiigume suurel külakiigel, millelt avaneb kaunis vaade järvedele ja tutvume “vesioinaga”. Siin asub ka Eesti sügavaim järv - Rõuge Suurjärv. Teel teeme peatuse Rõuges asuva Eesti Ema ausamba juures. Edasi viib teekond kõrgeimale mäetipule Baltimaades – Suurele Munamäele (liftiga tornitõus on lisatasu eest). Majutus.

2. päev

Ekskursioon jätkub - tutvume Vastseliina piiskopilinnuse varemete ja sealse atraktiivse külastuskeskusega, seejärel jõuame Setumaale. Naudime kaunist vaadet Meremäe mäelt ja tutvume suurima Setu küla – Obinitsaga. Seejärel põikame sisse Piusa liivakarjääri ja koobastesse. Kuna kümnete kilomeetrite pikkuses kulgevates koobastes on asupaiga leidnud Ida-Euroopa suurim nahkhiirte koloonia ja koopasügavused on ise ohtlikud, pole lubatud küll eriti kaugele minna, kuid kordumatu elamuse pakub koopasuudest sissepiilumine ja uskumatult värviline liiv. Sõidame Värskasse. Setu Talumuuseumis kuuleme lugusid setude elukommetest, keelest ja ajaloost. Näeme originaalseid taluhooneid, tööriistu, rahvariideid jpm. Enne tagasiteed matk looduskaunitel Taevaskoja matkaradadel ja seejärel algab kojusõit. Tagasi Tallinnasse jõuame hilisõhtul u. 22.00.

 

Hotell: Kubija hotell-loodusspaa

Võrus Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel asuvas 3-tärni Kubija hotell-loodusspaas on 60 tuba, 106 voodikohta. Tubadest avaneb maaliline vaade männimetsale ja järvele. Majutus on kahekohalistes tubades, kus on olemas WI-FI, töölaud, telefon, TV, duššiga vannituba. Hinna sees on buffee hommikusöök, tasuta käimiskeppide ja minigolfi kasutamine; hommikumantli kasutus.

Spaa- ja saunakeskus hooldustööde tõttu suletud 02-13.07.2018.
Hotelli klientidele avatud välisaunad iga päev kl. 17-22.00.


Hind sisaldab

 • Bussisõitu 2 päeva
 • Majutuse koos hommikusöögiga
 • Giiditeenuse
 • Sissepääsud:
  •    Fr. R. Kreutzwaldi majamuuseum
  •    Suure Munamäe torn
  •    Värska Setu Talumuuseum
  •    Piusa liivakoopad
  •    Vastseliina piiskopilinnuse külastuskeskus


Lisatasu eest

 • Õhtusöök esimesel päeval 10 EUR (palume ette tellida)
 • Lõunasöök teisel päeval Setu tsäimajas 9 EUR (palume ette tellida)


Hinnad

Majutus Hind
Reisipaketi hind majutusega 2-kohalises toas 130€
Ühese toa lisatasu 30€