Teatrireis Vanemuise teatrisse: „Peer Gynt”


Reisi aeg ja hind:

15. jaanuar 2021
Hind: 55.00 Soodushind: 50.00


Reisikirjeldus

Reede, 15 jaanuar

Etendusele väljasõit Tallinnast, Vene kultuurikeskuse eest kell 15.00. Sõidame Tartusse.

Etendus algab kell 19.00. Kestus koos vaheajaga 2 tundi ja 5 min.

Lavastuses „Peer Gynt” on norra muinasjutumaailm ja Ibseni pillav fantaasia ühendatud tänapäeva folklooriga. Sellest kooslusest sünnib sürrealistlik kabaree. Peer Gynt on meie aja kangelane. Ta on noor, ilus ja andekas! Küsimusele: „Olla või mitte olla?“ vastab Peer Gynt: „Olla ise!“

„Peer Gynt“ on norra näitekirjaniku Henrik Ibseni kõige helgem teos. Autori esialgne kavatsus oli oma rahvaga põhjalikult arved õiendada, kirjeldades norralast, kes ei soovi kübetki ohverdada ja põgeneb elu tõsiduse eest. Peategelase eeskujuks valis ta norra muinasjuttude ühe väljapaistvaima tegelase ‒ päevavargast unistaja Tuhkapoisi. Töö käigus aga kaldus poeetiline värssdraama esialgselt kursilt pisut kõrvale ja sai hoopis avarama mõõtme. Ibseni Peer ei ole mitte ainult unistaja ja tühjatoimetaja, vaid ka luuletaja, suurelt mõtleja ja visionäär.

Ibseni värvikat ja fantaasiaküllast „Peer Gynti“ võime vaadelda kui katset vastata filosoof Immanuel Kanti küsimusele „Was soll ich tun?“ – mida peaks inimene maailmas tegema, kuidas toimima, nii et see oleks õige ja hea.

Lavastus on pühendatud Ida Urbeli 120. sünniaastapäevale. Ida Urbel oli ballettmeister ja lavastaja, kelle loometee algas Ugala teatris ja saavutas meisterlikkuse legendaarsete lavastustega Vanemuises, millest üks märkimisväärsemaid oli „Peer Gynt“.

Oota ainult, kuni ma saadan korda midagi suurt, midagi päriselt suurt!
Minust saab kuningas, keiser!
Küll sa näed!
Meie, põhjamaa mehed,
küll juba meie mõistame
maailmas läbi lüüa!
Põrgu kõik armetud valed!
Kuradile mälestused!
Kuradile kõik naised!
Kõik, kuni viimseni!
Peale ühe – – –

(Peer Gynti repliikide alusel lavastaja Karl Laumets)

LAVASTAJA JA DRAMATURG:  KARL LAUMETS 
KUNSTNIK: KRISTJAN SUITS ( TALLINNA LINNATEATER  )
MUUSIKALINE KUJUNDAJA: VAIKO EPLIK 
VALGUSKUNSTNIK: RENE LIIVAMÄGI 
KOREOGRAAF: RAUNO ZUBKO 
TÕLKIJAD: RIINA HANSO  , PAUL-EERIK RUMMO

OSADES: MARTIN MILL  (UGALA), LUULE KOMISSAROV (UGALA), AARNE SORO  (UGALA), JANEK VADI  (UGALA), RIHO KÜTSAR  , KÜLLI REINKUBJAS  , WALTER STUART ISAACSON, TÜ VKA  TEATRIKUNSTI 14. LENNU TUDENGID SANDER ETVERK  , FRIDA JANTSON-KÖSTNER, LIISBETH KALA, PIRTE LAURA LEMBER, HENDRIK LÕHMUS, LUISA LÕHMUS, SIIM MARAN, SAAMUEL PILPAK  , ANUMAI RASKA, ERKO SILD, THEODOR TABOR, GERMO TOONIKUS, HENRI VAIKRE, JOHANNA VAIKSOO JA MARIA VALK

Peale etendust sõidame tagasi Tallinna

Pildid Ugala Teatri F-book-i lehelt.


Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Teatrietenduse piletit
  • Reisisaatja teenust