Saaremaa ringreis


Reisi aeg ja hind:

07. august 2021 - 08. august 2021
Hind: 155.00 Soodushind: 140.00


Reisikirjeldus

Saaremaa - põnev meretagune paik!

Eesti suurimat saart, Saaremaad teatakse hea puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning hea saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mõnus!


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon. Külastatavad huviväärsused:  igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö).  Töötav tuuleveski – Eemu tuulik  (vaatame väljast). Väikese väina tamm – 3 km pikkune tammtee läbi Väikese väina. Kell 12.30 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida). Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed - väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus, Angla tuulikud – 5 tuuleveskist koosnev tuulikugrupp. Umbes kell 16.00 jõuame Kuressaarde. Majutume hotelli.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Külastatavad huviväärsused: Stebeli rannakaitsepatarei - II maailmasõja aegne militaarobjekt; Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar; Mõntu sadam, mille kaudu peeti laevaühendust Läti linna Ventspilsiga; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik. Kuressaare linn - Eesti noorim keskaegne linn, tänapäevane arenev maakonnakeskus, Kuressaare piiskopilinnus - Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Söögivõimalus (palume ette tellida) ja vaba aeg Kuressaares. Asume koduteele.Teeme peatuse Eesti tuntuima loodusharulduse – Kaali meteoriidikraateri juures. Kell 18.10 praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. 21.00.

 

Majutuskohaks on Spaa Hotell Meri, mis asub kaunil mereäärsel promenaadil, jahisadama ja Kuressaare lossipargi vahetus läheduses. Hotell on oma teenuste mitmekesisuse ja rahuliku õhkkonna tõttu sobilik puhkuseks ja spaahoolduste nautimiseks nii pere kui sõpradega. Kõikides numbritubades on tualettruum, duširuum ja/või vann, televiisor, telefon ja Wi-Fi. Kõikidel tubadel on rõdu või prantsuse rõdu, kust avaneb vaade piiskopilinnusele ja linnapargile või aedlinnale. Buffee õhtusööki serveeritakse hotelli restoranis iga päev 17.00-20.00 (lisatasu eest).

 


Hind sisaldab

  • bussisõidu
  • praamipiletid Virtsu - Kuivastu - Virtsu
  • 1 öö majutust SPA Hotellis MERI  kahekohalistes mugavustega tubades
  • piiramatu sauna, basseini ja jõusaali kasutus + Rüütli veekeskuse kasutus.
  • hommikusöögi hotellis
  • Koguva küla, Angla tuulikuteala, Laasu talu  ja Kuressaare lossi piletid
  • giiditeenuse


Lisatasu eest

  • lõunasöök esimesel ja teisel päeval. Hind 10 € söögikord (palume ette tellida)
  • ühekohalise toa lisatasu 25 €