Põlva-Võro- ja Setomaa


Reisi aeg ja hind:

17. juuli 2021 - 18. juuli 2021
Hind: 160.00 Soodushind: 150.00


Reisikirjeldus

Taevaskoja - Põlva - Võru linn – Tamula järv – Rõuge ürgorg ja Ööbikuorg – Rõuge Suurjärv – Suur - Munamägi – Vastseliina piiskopilinnuse varemed – Värska


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse juurest kell 07.00 Sõit Tartu Lõuna keskusesse, kus ootab Võrumaa kohalik giid. Sõit Taevaskotta (Viimne Reliikvia 50). Suur ja Väike Taevaskoda. Edasi suundume Põlvasse. Põlva uus keskväljak „Puulinn”

Sõit Võrru mööda vana Võru maanteed ehk vana postiteed, tee peale jääb Maanteemuuseum, Tilleorg, Väimela mõis / Võrumaa kutsehariduskeskus ( neid vaatame bussi aknast, sisse ei lähe kuna ei jätku aega9

Lõunapaus Jaagumäe toidukeskuse söögisaalis (Navitrolla maalidega ehitud söögikoht)

14.15 – 15.45 bussi- ja jalgsiekskursioon Võrus

Sõit Haanjasse,  Suur Munamägi, vaatetorn

Edasi sõit Rõugesse.  Pesapuu vaatetorn, Ööbikuorg, vesioinas, Rõuge, Eesti ema mälestusmärk

Ca kl 19 Kubja hotelli

Hotell: Kubija hotell-loodusspaa

Võrus Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel asuvas 3-tärni Kubija hotell-loodusspaas on 60 tuba. Tubadest avaneb maaliline vaade männimetsale ja järvele. Majutus on kahekohalistes tubades, kus on olemas WI-FI, töölaud, telefon, TV, duššiga vannituba. Hinna sees on buffee hommikusöök, Spa ja saunade kasutamine, tasuta käimiskeppide ja minigolfi kasutamine; hommikumantli kasutus.

2. päev

Hommikusöök hotellis. 9.30 väljasõit hotelli juurest.

10.00 Vastseliina Piiskopilinnuse külastus. Külastame kunagise piiskopilinnuse varemeid ning selle juures asuvat Keskaja elamuskeskust ning aasta eest avatud Palverännumaja. https://vastseliinalinnus.ee/

Orienteeruvalt keskpäeval ronime Meremäe vaatetorni, et heita pilk Setomaale ja vaadata, kas näeme tornist ära ka Petseri kloostri kuplid.

Sõidame läbi Miikse küla, et rääkida õigeusust Setomaal. Käime Silmaallikal ning Jaanikivi juures.

Teel Obinitsa külastame Serga tsässonat ehk väikest külakabelit.

Kell 13.30 oleme jõudnud Obinitsa, mis on üks aktiivsemaid külasid tänasel Setomaal. Aastal 2015 oli asula ka soome-ugri kultuuripealinn.

Lõunasöök Taarka Tares . Külastame Obinitsa muuseumi, kus riietame ühe naise oma grupist seto rõivastesse (ca 14.30-15.30). Suundume Seto Ateljee-Galeriisse, mis on loodud arendamaks seto kunsti, käsitööd, laulu-tantsu ja teatrit. Näeme galerii kunstikogu ning eelmisel aastal avatud uut kunstisaali. Galerii eestvedajad on Evar Riitsaar ja Kauksi Ülle.

Sõidame 20 min, et jõuda Kolossova külla, kus Seto kuningriik sel aastal toimub. Käime Vana Jüri Seebikojas ning kuuleme peremehe käest ka kuningriigi ettevalmistuste kohta.

Alustame koduteed, sõidame üle Saatse saapa Värska poole ja sealt tagasi Tallinna.


 


Hind sisaldab

 • Bussisõitu 2 päeva
 • Majutuse koos hommikusöögiga ja spa kasutamisega.
 • Ekskursioonid kohaliku giidiga
 • Sissepääsud:
  •    Suure Munamäe torn
  •    Vastseliina piiskopilinnuse külastuskeskus
  • Lõunasöök esimesel päeval ja teisel päeval


Lisatasu eest

 • Õhtusöök esimesel päeval 15 EUR (palume ette tellida)


Hinnad

Majutus Hind
Reisipaketi hind majutusega 2-kohalises toas 160€
Ühese toa lisatasu 35€