Kodukohvikute päevad Hiiumaal


Reisi aeg ja hind:

01. august 2020 - 02. august 2020
Hind: 135.00


Reisikirjeldus

Kodukohvikute päevad Hiiumaal 30.juuli – 1.august 2020

Kolmteist aastat Hiiumaa kohvikutepäevi vedanud korraldajad võtsid aastakese puhkamiseks. Aga et suur kohvipidu pidamata ei jääks, panevad õla alla Hiiumaa kultuuritöötajad, et sel korral pisut teistmoodi kohvi mekutamist nautida. Ootame kõiki üle saare asuvatesse omanäolistesse kodukohvikutesse!

Reisi jooksul külastame erinevaid kohvikuid üle Hiiumaal. Külastatavate vaatamisväärsuste järjekord võib muutuda ja täpsustub kui on teada kohvikute asukohad.


Ajakava

1. päev

Kell 08.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest. Teekond Rohuküla sadamasse, kust kell 10.00 väljub praam Heltermaale. Praamisõit kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Heltermaa sadamas ootab kohalik giid. Külastame Suuremõisa lossi ja parki (lossi sissepääs 2.- EUR, park tasuta). Edasi sõidame Hiiumaa ainukesse linna Kärdlasse, kus teeme väikse linnatuuri. 

Lõunasöök.

Edasi jätkub reis Käina ja Kassari poole. Külastame Vaemla villavabrikut. Ilusa ilma korra jalutame Sääretirbil. Ööbimine Käinas hotellides Lõoke ja Liilia. 

2. päev

Hommikusöök hotellis. Esimene peatus on Ristimäel. Sealt edasi sõidame Tahkuna poolsaarele. Külastame Mihkli talumuuseumit ja Hiiumaa põhjatipus asuvat suurepärase vaatega Tahkuna tuletorni (soovijatele pääs tuletorni 2.- EUR täisk.; 1.- EUR õpilane, üliõpilane, pensionär) ning "Estonia" laste mälestusmärki. Järgmine sihtkoht on Reigi kirik, mis on kultuurilooliselt üks kuulsamaid kohti Hiiumaal. Reigist jõuame Kõrgessaarde ja Viskoosasse.

Lõunasöök.

Reis jätkub Kõpu poolsaarele.  Jõuame Hiiumaa sümboli Kõpu tuletorni juurde. 

Peale Kõput sõidame Ristna otsa. Soovi korral on võimalus külastada Ristna looduskeskust ja "merekaubamaja".

Kell 17.30 väljub praam mandrile. Tallinnasse jõutakse orienteeruvalt 21.00.


Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Mihkli talumuuseumi ja Kõpu tuletorni külastust
  • Giiditeenust

Majutus Käinas hotellides Lõoke ja Liilia. 

Hotell Liilia on väike ja armas hotell Hiiumaal, Käina keskuses. Hotelli mugavad ja kodused toad teevad Hiiumaal olemise veelgi mõnusamaks. Esimesel korrusel asub kohvik, mis pakub ka hommikusöögi võimalust.

Hotell Lõokese  on ideaalne peatuspaik suuremale seltskonnale või gruppidele. Hotellis on mugavustega toad, lobby baar, saun koos basseiniga, kaminaruum, laste mängutuba. Lõõgastuda aitavad teil kaks eelsoojendusega välibasseini - üks täiskasvanutele ja teine lastele. Hotell pakub buffee hommikusööki. 


Lisatasu eest

  • Lõunasöök 1. päeval: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Lõunasöök 2. päeval: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Ühekohalise toa lisatasu 20 EUR