Hiiumaa ringreis ja käsitöölaat


Reisi aeg ja hind:

10. juuli 2021 - 11. juuli 2021
Hind: 135.00


Ajakava

1. päev

Kell 08.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest. Teekond Rohuküla sadamasse, kust kell 10.00 väljub praam Heltermaale. Praamisõit kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Heltermaa sadamas ootab kohalik giid. Külastame Suuremõisa lossi ja parki. Edasi sõidame Hiiumaa ainukesse linna Kärdlasse, kus teeme väikse linnatuuri. Külastame ühte Hiiumaa suurimat sündmust - käsitöö- ja omatoodangu laata. Müügil kohalik ja Eestimaine käsitöö ning toidukaup. Laadal on kultuuriprogramm, õnneloos ja erinevad töötoad.

Lõunasöök.

Edasi jätkub reis Käina ja Kassari poole. Külastame Vaemla villavabrikut. Ilusa ilma korra jalutame Sääretirbil. Ööbimine Kärdlas hotellis Sõnajala. 

2. päev

Hommikusöök hotellis. Esimene peatus on Ristimäel. Sealt edasi sõidame Tahkuna poolsaarele. Külastame Hiiumaa põhjatipus asuvat suurepärase vaatega Tahkuna tuletorni (soovijatele pääs tuletorni 2.- EUR täisk.; 1.- EUR õpilane, üliõpilane, pensionär) ning "Estonia" laste mälestusmärki. Järgmine sihtkoht on Reigi kirik, mis on kultuurilooliselt üks kuulsamaid kohti Hiiumaal. Reigist jõuame Kõrgessaarde ja Viskoosasse.

Lõunasöök.

Reis jätkub Kõpu poolsaarele.  Jõuame Hiiumaa sümboli Kõpu tuletorni juurde. 

Peale Kõput sõidame Ristna otsa. Soovi korral on võimalus külastada Ristna looduskeskust ja "merekaubamaja".

Kell 17.30 väljub praam mandrile. Tallinnasse jõutakse orienteeruvalt 21.00.


Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Suuremõisa lossi ja Kõpu tuletorni külastust
  • Giiditeenust

Hotell Sõnajala asub Kärdlas, Hiiumaal mõne kilomeetri kaugusel mererannast vaikses kohas keset linnulaulu, rahu ja rohelust. Hotellis on kahe- ja kolmekohalised mugavustega toad (WC, TV). Hotelli vastuvõtus saab nautida karastusjooke ja hommikusöök on hinna sees, mida serveeritakse eraldi söögisaalis.


Lisatasu eest

  • Lõunasöök 1. päeval: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Lõunasöök 2. päeval: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Ühekohalise toa lisatasu 20 EUR