Hiiumaa + Mamma Lood

Hind alates

145.00 €


Reisi aeg

10. juuli 2018 - 11. juuli 2018 (Välja müüdud)

14. juuli 2018 - 15. juuli 2018 (Välja müüdud)

18. juuli 2018 - 19. juuli 2018 (1 vaba koht)

19. juuli 2018 - 20. juuli 2018

02. august 2018 - 03. august 2018

08. august 2018 - 09. august 2018


Ajakava

1. päev

Kell 08.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest. Teekond Rohuküla sadamasse, kust kell 10.00 väljub praam Heltermaale. Praamisõit kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Heltermaa sadamas ootab kohalik giid. 

Alustame ekskursiooni Hiiumaal. Esimene peatus Vaemla villavabrikus, kus saab tutvuda ja osta Hiiu Villa toodangut ning seejärel sõidame Kassari saarele. Ilusa ilma korral matkame Sääretirbil. Edasi suundume Orjaku sadamasse, kus teeme lõunasöögipausi ja naudime kaunist sadama miljööd. 

Jõuame pealinna Kärdlasse - Hiiumaa ainukesse linna. 

Sõidame Suuremõisa, teeme ringkäigu lossis ja vaatame üdini lustakat vabaõhuetendust Margus Tabori esituses "Mamma lood ehk hiiu eluvilosoohvia" Suuremõisa lossihoovis. Etenduse algus kell 19.00

 

Külastatavate objektide järjekord muutub vastavalt reisi toimumise ajale. 

 

2. päev

Peale hommikusööki võtame suuna põhja poole. Esimene peatus on Ristimäel. Sealt edasi sõidame Tahkuna poolsaarele. Teeme peatuse Mihkli Talumuuseumi juures ja tutveme sealsete tegemistega. Edasi jõuame Hiiumaa põhjatippu, kus asub suurepärase vaatega Tahkuna tuletorn (pääs tuletorni 2 EUR täisk.; 1 EUR õpilane, üliõpilane, pensionär) ning "Estonia" laste mälestusmärk. Järgmine sihtkoht on Reigi kirik, mis on kultuurilooliselt üks kuulsamaid kohti Hiiumaal. Reigist jõuame Kõrgessaarde ja Viskoosasse. Lõunasöögi võimalus.

Reis jätkub Kõpu poolsaarele. Jõuame Hiiumaa sümboli Kõpu tuletorni juurde. Peale Kõput sõidame Ristna otsa. Soovi korral on võimalus külastada Ristna looduskeskust ja "merekaubamaja".

Kell 17.30 väljub Heltermaa sadamast praam mandrile. Tallinnasse jõutakse orienteeruvalt kell 20.30


Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Mihkli Talumuuseumi, Kõpu tuletorni ja Suuremõisa lossi külastust
  • Piletit Mamma Lugude etendusele. 
  • Giiditeenust

Hotell Sõnajala asub Kärdlas, Hiiumaal mõne kilomeetri kaugusel mererannast vaikses kohas keset linnulaulu, rahu ja rohelust. Hotellis on kahe- ja kolmekohalised mugavustega toad (WC, TV). Hotelli vastuvõtus saab nautida karastusjooke ja hommikusöök on hinna sees, mida serveeritakse eraldi söögisaalis.

Hotell Lõokese asub Käinas, hotellis on 37 kõigi mugavustega hotellituba, lobby baar, saun koos basseiniga, kaminaruum, laste mängutuba ja seminarivõimalused kuni 200-le osalejale. Hotellis on ka WiFi leviala. Maja ees asub turvaline parkla ning teisel pool teed laiub mugav telkimisplats istumispinkide ja grillimisalaga.

Hotell Liilia asub Käinas. Hotellis on 14 kõigi mugavustega tuba 29 külalisele. Interjööris on kasutatud pastelseid toone, mis loovad koduse ja hubase miljöö. Terves hotellis levib tasuta WiFi, enamus tubades konditsioneeri.

NB!

14.-15.07. väljub kaks rühma. Üks majutub Sõnajala hotellis, teine rühm jaguneb Liilia ja Lõokese hotelli vahel.

08.-09.08. rühma majutus Lõokese ja Liilia hotellis.


Lisatasu eest

  • Lõunasöök 1 päeval: 8 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 6 EUR
  • Lõunasöök 2 päeval: 8 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 6 EUR
  • Ühekohalise toa lisatasu 20 EUR