Hiiumaa ja Kärdla käsitöölaat


Reisi aeg ja hind:

13. juuli 2019 - 14. juuli 2019
Hind: 145.00


Ajakava

1. päev

Kell 08.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest. Teekond Rohuküla sadamasse, kust kell 10.00 väljub praam Heltermaale. Praamisõit kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Heltermaa sadamas ootab kohalik giid.

Alustame ekskursiooni Põhja- ja Lääne-Hiiumaale. Jõuame pealinna Kärdlasse, kus teeme väikse linna tuuri. Külastame Vabriku väljakul toimuvat käsitöölaata. Lõunasöögi võimalus. Kärdlast võtame suuna põhja poole. Esimene peatus on Ristimäel. Sealt edasi sõidame Tahkuna poolsaarele, kus külastame Mihkli talumuuseumi. Jõuame Hiiumaa põhjatippu, kus asub suurepärase vaatega Tahkuna tuletorn (pääs tuletorni 2 EUR täisk.; 1 EUR õpilane, üliõpilane, pensionär) ning "Estonia" laste mälestusmärk. Järgmine sihtkoht on Reigi kirik, mis on kultuurilooliselt üks kuulsamaid kohti Hiiumaal. Reigist jõuame Kõrgessaarde ja Viskoosasse. Reis jätkub Kõpu poolsaarele. Jõuame Hiiumaa sümboli Kõpu tuletorni juurde. Peale Kõput sõidame Ristna otsa. Soovi korral on võimalus külastada Ristna looduskeskust ja "merekaubamaja". Sõidame ööbimiskohta Kärdlasse. 

2. päev

Peale hommikusööki Kärdla linnaekskursioon. Edasi jätkub reis läbi Käina ja Orjaku sadama Kassari saarele. Lõunapaus. Külastame Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja ja ilusa ilma korral matkame Sääretirbil. Peale seda külastame Vaemla villavabrikut, kus saab tutvuda ja osta Hiiu Villa toodangut. Viimaseks peatuskohaks on Suuremõisa loss ja park (pääs lossi 2 EUR).

Kell 17.30 väljub praam mandrile. Tallinnasse jõutakse orienteeruvalt kell 21.00


Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Mihkli talumuuseumi ja Kõpu tuletorni külastust
  • Giiditeenust

Hotell Sõnajala asub Kärdlas, Hiiumaal mõne kilomeetri kaugusel mererannast vaikses kohas keset linnulaulu, rahu ja rohelust. Hotellis on kahe- ja kolmekohalised mugavustega toad (WC, TV). Hotelli vastuvõtus saab nautida karastusjooke ja hommikusöök on hinna sees, mida serveeritakse eraldi söögisaalis.


Lisatasu eest

  • Lõunasöök Kärdlas: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Lõunasöök Orjakus: 10 EUR (palume ette tellida), lapsele kuni 12a 8 EUR
  • Ühekohalise toa lisatasu 20 EUR